Волимо књижевност

И ове године наша школа имала је сјајне читаоце.
Сваке године у Смедереву се организује акција „Читалачка значка“ за ученике основних школа. Да бисте учествовали, потребно је да прочитате одређен број књига из програма који одређује библиотекар, а затим одрадити анализу у посебној свесци – читалачком дневнику. Циљ ове акције је да ученици стекну навику читања и да кроз анализу књижевних дела изграде критички начин мишљења и културу изражавања.

За изузетно креативан, стваралачки допринос и правописно и граматички исправно урађене дневнике, издвојено је неколико ученичких радова које Народна библиотека Смедерево награђује бесплатним уписом за 2023. годину и вредним поклоном. Из наше школе издвојила су се четири ученика:
1. ОШ „Др Јован Цвијић“ - Ђукић Нина VI /3
2. ОШ „Др Јован Цвијић“ - Вуковић Зоја III /4
3. ОШ „Др Јован Цвијић“ - Митић Ленка VI /1
4. ОШ „Др Јован Цвијић“ - Симић Мина VII/3
Од пристиглих 476 читалачких дневника, бесплатним уписом за наредну годину награђени су најуспешнији аутори наше школе:
1. Анђелковић Љубица II /2
2. Дрекаловић Душан II /2