Похвала на литерарном конкурсу у оквиру манифестације „Дани ћирилице Баваниште”

Удружење „Дани ћирилице Баваниште” организовало је 18. маја 2024. године свечану доделу награда  и признања. Награде су добили и похваљени ученици међу којима је и наша ученица Ленка Митић 7/1. Ленка је добила ПОХВАЛУ и награду за свој литерарни рад на тему „Завичај”. Ментор је наставница Биљана Тишма.

IMG c9e9f542ccdf38d1d964781de7775b2a V

IMG 7281b6ad1194da909a78e4d302cd7c02 V

Објављени резултати републичког математичког такмичења „Мислиша”

На републичком нивоу математичког такмичења Мислиша ученица наше школе Анђела Стаменковић 2/1 освојила је треће место. Честитамо њој и њеној учитељици Драгици Голубовић.

FB IMG 1716283450612

Недеља здравља уста и зуба

Недеља здравља уста и зуба обележава се ове године од 13. до 19. маја. Захваљујући др стоматологије Весни Шошкић и стоматолошкој сестри Милијани Кељевић, ученици првог и другог разреда продуженог боравка наше школе имали су прилику да сазнају на који начин треба прати и одржавати зубе, али и да се упознају са инструментима који се користе у раду. На крају посете сви су се сложили да су важни редовни стоматолошки прегледи.

IMG 4a5035ac347efc195ff4b9677a60144c V

IMG cf53e1171825b990b707c70f60b6764e V

Још једна радионица у нашој школи

У среду, 15. маја 2024. године одржана је још једна радионица у нашој школи у организацији Центра за интерактивну педагогију. Радионица је трајала од 12 до 14 часова и присуствовали су представници Ученичког парламента наше школе, ОШ „Димитрије Давидовић” и ОШ „Јован Јовановић Змај”. Радионицу Промишљање акција самозаступања и заговарања пракси усмерених на разумевање и уважавање различитости водила је Тамара Томашевић.

IMG 19334293c6ba0b6fdaaa3635ffb0e967 V

Цвијићевци на Тасиним данима у Сараорцима

Данас су ученици наше школе посетили ОШ ,,Херој Света Младеновић" из Сараораца захваљујући нашој ученици осмог разреда Иви Стефановић која је освојила награду на  Литерарном фестивалу „Тасини дани” који традиционално организује ова школа. Директорка школе Јасмина Радојковић је за награђене ученике и њихове наставнике организовала излет до  Велике Плане где смо посетили Радовањски гај, манастир Покајницу и Копорин. Након тога уследила је приредба поводом обележавања Дана школе. Познати писац Тоде Николетић заједно са директорком школе уручио је награде ученицима.

Наша ученица Ива Стефановић је за освојено треће место добила новчану награду у износу од 3000 динара, као и многобројне поклоне који су радови ученика школе. Захваљујемо се на срдачном гостопримству.

FB IMG 1715880639092

Цвијићевци на рекреативној настави у Гучи

Ученици наше школе су у периоду од 8. до 14. маја 2024. године,  у оквиру рекреативне наставе, посетили градско насеље Гуча у општини Лучани, у Моравичком округу. Кроз обавезне активности и садржаје из школе, савладали су и нова знања и оплеменили их кроз игру, спорт и дружење. Посетили су цркву, музеј, споменике културе и галерије у овом дивном граду испод планине Јелице. Сви планирани наставни садржаји су реализовани, циљеви и задаци су остварени у потпуности, а урађена је корелација са свим наставним предметима.

О томе како је било, говоре фотографије.

FB IMG 1715789595350

Шестаци у позоришту

Шестаци су у уторак, 14. маја у Центру за културу гледали представу „Аутобиографија“ Бранислава Нушића. С обзиром на то да је део лектире за њихов разред, утисци о оваквом начину представљања градива били су позитивни.

FB IMG 1715724364540

Међуокружно такмичење у атлетици

Сјајни резултати за наше спортисте! Освојено је 5 златних медаља и једна сребрна, а Цвијићевци су обезбедили и пласман на Олимпијске школске игре у Новом Саду. Честитамо ученицима и наставнику Бојану Планинцу!

• Категорија од првог до четвртог разреда

Вортекс

• ПРВО МЕСТО: Љубица Стојиљковић 4/1

Скок удаљ из зоне

• ПРВО МЕСТО: Никола Фрут 4/6

• Категорија петог и шестог разреда

300 метара

• ПРВО МЕСТО: Арса Мирковић 6/4

600 метара

• ПРВО МЕСТО: Никола Драгутиновић 6/5

Скок увис

• ПРВО МЕСТО: Александар Ђурић 6/4

• Категорија седми и осми разред

Скок удаљ

• ДРУГО МЕСТО: Огњен Живојиновић 8/3

FB IMG 1715637672346

Успех наших балерина

Дуња Томић 1/2 и Маша Грабовац 1/2 су са својим другарицама балеринама студија „Allegro” освојиле ПРВО МЕСТО на такмичењу у Сан Рему. Балерине чека наступ и у Турској, у новембру. Радујемо се њиховим будућим наступима и победама!

FB IMG 1715637474961

Цвијићевци на научном излету

У суботу, 11. 5. 2024. године за ученике виших разреда организован је једнодневни излет у Нови Сад. Ученици су са наставницима физике Јасмином Чукић и Зораном Чукићем посетили мултимедијалну изложбу „Милева: Ми смо стена”. У Музеју града Новог Сада светској јавности представљен је живот и значај научнице Милеве Марић Ајнштајн.

Поред тога Цвијићевци су имали прилику да виде Музеј Николе Тесле који има сталну поставку о животу и раду овог научника. Најзанимљивији део изложбе био је са аутентичном документацијом и радним моделима Теслиних изума. Деца су активно учествовала у експериментима. Након овог научног излета приметно је било задовољство ученика што су се на овај начин провели један дан викенда.

FB IMG 1715637556475