Предшколци уче о безбедности у саобраћају

Данашњом посетом нашој школи „Савет за координацију послова безбедности саобраћаја на путевима града Смедерева“ започео је планиране едукативне активности за најмлађе учеснике у саобраћају.

Едукација је реализована са циљем да се предшколци и ђаци првог разреда упознају са правилима понашања у саобраћају, значењем основних саобраћајних знакова, ознака на коловозу као и са осталом саобраћајном опремом.
Велики шарени полигон са макетама семафора и саобраћајних знакова одушевио је малишане. Деца су на конкретном примеру у пракси пролазила кроз саобраћајни полигон који им је дочарао слику саобраћаја у контролисаним условима.

Свим предшколцима и ђацима првог разреда подељени су промотивни материјали који ће им обезбедити бољу уочљивост у саобраћају, посебно ноћу, и у условима смањене видљивости.