Посета амбасадора Кипра

Дана 7. марта 2023. године  је у нашој школи боравио Његова Екселенција, амбасадор Кипра, Димитриос Теофилакту.

Амбасадор се одазвао позиву наставника Бориса Здравковића и Ђачког парламента. У нашу школу дошао je у јутарњим часовима у пратњи ћерке Никол. Дочекали су га ученици у народним ношњама и поздравили га по старом српском обичају – понудивши госте погачом и сољу. Директорка школе Светлана Михајловић захвалила се амбасадору на посети и представила основне податке о школи. Потом је он обишао неке часове, поздравио се са децом у сали, кратко одиграо фудбал, мало кошарку, а затим се представио ученицима Ђачког парламента који су му постављали различита питања у вези са системом образовања на Кипру. Било је и симпатичних питања као што су: „What do you like the most about Serbs?“ Одговорио је: „Everything!“ што је изазвало аплауз и симпатије свих присутних. Након тога је у пратњи Управе Школе и наставника Бориса кренуо у краћи обилазак града.

У општини га је примила председница скупштине Смедерева Весна Киш, заменица градоначелника Марија Ставрић и директор ЈП „Смедеревска Тврђава“ Младен Савић. Амбасадор је хтео да види тврђаву где је слушао о историји града.
Сусрет је завршен договором за поновну посету.