ГЕОГРАФСКИ ИЗЛЕТ У ЂАВОЉУ ВАРОШ

Данас је за наше ученике организован географски излет у Ђавољу Варош. Водичи на овом путовању били су: наставник географије Борис Здравковић и наставник хемије Ненад Крунић, а придрижила им се и директорка Светлана Михајловић.
Аутобус пун деце кренуо је рано јутрос, а повремено се заустављао на различитим локалитетима. Посебно је била занимљива посета прелепом манастиру Ђунис. Дан је био сунчан тако да је време било идеално за шетњу и лагано планинарење.
Ученици су имали прилику да чују да овај природни споменик природе назван необично – Ђавоља Варош, чине два, у свету ретка, природна феномена: земљане фигуре, као специфични облици рељефа који у простору делују врло атрактивно, и два извора јако киселе воде са високом минерализацијом.
Ова два ретка природна феномена „Ђавољу Варош“ чине правим светским чудом природе. Земљане фигуре делују мистично, па су ученици искористили окружење да направе занимљиве фотографије.