Ванвременски људи

Дана 13. децембра 2021, наши седмаци и осмаци узели су учешће у пројекту „Ванвременски људи“ у Регионалном центру у Смедереву, а у пратњи наставника Саше Арсића.

Научни клуб Лесковац, у сарадњи са Научним клубом Смедерево, одржао је радионицу у којој су из више углова осветљени генијални лик и дело Архимедеса, Леонарда Да Винчија и Николе Тесле.

Ученици су имали прилику да направе модел Да Винчијевог моста од дрвета из делова, без везивања и лепљења, научили су да састављају струјно коло уз помоћ Теслиног трансформатора, а имали су и прилику да упознају магични свет електрицитета уз Теслину куглу кроз извођење експеримената.

На крају радионице, ученици су учествовали у квизу о животу и раду ових генијалних научника и проналазача и показали су завидан ниво знања и ангажовања.

фото >>>>